top of page

СТАНЕМО ІНТЕРПРЕТАТОРАМИ ПРИРОДИ!!!

Важливою складовою заповідної справи, яку вивчають на нашій кафедрі, є еколого-просвітницька робота. Цій сфері присвячено чимало курсових робіт студентів-екологів. Тому ми з великою цікавістю відвідали круглий стіл «Перспективи розвитку інтерпретації природної та культурної спадщини в Україні», що відбувся жовтня 2016 р., який організувала Громадська організація «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» у партнерстві з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління.

Мета заходу є:

• знайомство з новими підходами до еколого-просвітницької діяльності в установах природно-заповідного фонду, музеях, ботсадах та зоопарках;

• формування української когорти інтерпретаторів природи;

• залучення українських фахівців до міжнародної спільноти з інтерпретації природної та культурної спадщини.

Ключовими доповідачами на Круглому столі виступатимуть експерти з Національної Асоціації Інтерпретаторів та Лісової агенції США, Центру агро- та екотуристичного розвитку Республіки Білорусь та провідні українські спеціалісти. Приємно, що серед останніх був і наш викладач – доцент Анатолій Віталійович Подобайло.

Інтерпретація природи – надзвичайно цікава благородна та перспективна сфера, де молоді екологи зможуть реалізувати себе.

Фролова Поліна.  Магістратура

ОБЛІКИ ОРХІДЕЙ

В травні цвітуть орхідеї на луках національного природного парку «Пирятинський». Цього року вперше науковці кафедри здійснили обліки цих раритетних рослин. Оскільки обсяг роботи досить великий, то до справи залучили волонтерів WWF. Обліки провели 21 травня. Тепер маємо точку відліку для з’ясування змін чисельності популяцій орхідей.

А в другу зміну волонтери навчилися виготовляти штучні гнізда для перетинчастокрилих.

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

З 25 по 26 квітня в Одеському державному екологічному університеті проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з екології. В даній олімпіаді брали участь біля двохсот учасників з профільних та непрофільних вищих навчальних закладів, в яких викладається екологія, з усієї України. Програма заходів передбачала: перший день – знайомство учасників з правилами організації олімпіади, другий день – написання самої олімпіади та третій день – оголошення результатів, нагородження та святковий концерт присвячений Дню довкілля, який був організований активним ядром студентської молоді Одеського університету. Хоча програма досить насиченою учасники та гості олімпіади мали досить часу, щоб оглянути чарівне місто Одеса.

Дві наші студентки Гладиш Анастасія, студентка 2-го курсу, та Рудницька Ольга, студентка 4-го курсу, які здобули перші місця на першому, внутрішньо університетському, етапі, також взяли участь в цій олімпіаді та повернулися з гарними результатами. Рудницька Ольга була нагороджена дипломом за посіле ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Загальна екологія (та неоекологія)» серед профільних ВНЗ, а Гладиш Анастасія, за досить високий результат, отримала грамоту за активну участь. Також дипломом за був нагороджений Лукашов Дмитро Володимирович, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища.

bottom of page