top of page

РОЗТИН ПІТОНА ХАРІСОНА

Пітон

7 грудня на засіданні наукового гуртка кафедри екології та зоології відбувся розтин пітона Харісона. Розтин проводив відомий зоолог Сергій Олександрович Лопарев.

Читати детальні за посиланням http://biotope.kiev.ua/2017/12/07/vskrytie-pitona-xarrisona-morelia-harrisoni-07-12-17/ 

ПРОЕКТ ОБСЄ "ВИЗНАЧЕННЯ ШКОДИ, ЗАВДАНОЇ ДОВКІЛЛЮ НА СХОДІ УКРАЇНИ"

Схід

СЕМІНАР З ІНФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

Інтеграція

24.ХІ.17 у Києві відбувся перший семінар з інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України УКРТЕЛЕРАДІОПРЕСІНСТИТУТ Київ, вул. Богдана Хмельницького, 46, навчальна телестудія. Учасники: представники Міністерства оборони України, Міносвіти і науки України, Міністерства екології і природних ресурсів України, обласних держадміністрацій, Держкомтелерадіо України, компанії «Defense exspresse», газети «Вечірній Київ», обласних і районних ЗМІ, журналісти. Виступали: Богдан ЧЕРВАК – перший заступник голови Держкомтелерадіо, заступник голови Міжвідомчої групи з інформування населення щодо євроатлантичної інтеграції України. Борис ТАРАСЮК – Віце-Президент Парламентської асамблеї «Східного партнерства», двічі Міністр закордонних справ України, народний депутат України. Богдан ЯРЕМЕНКО – голова ГО «Майдан закордонних справ». Ірина БЕКЕШКІНА – директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Лада РОСЛИЦЬКА – доктор політичних наук (США – Україна), Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської ліги «Україна – НАТО». Валерій ГАСТИНЩИКОВ – завідувач відділу моніторингу засобів масової інформації «Книжкової палати України імені Івана Федорова». Олег КОКОШИНСЬКИЙ – Віце-Президент Атлантичної ради України. Україна – НАТО: Модератор: Максим РИЛЬСЬКИЙ, Заслужений журналіст України. Науковий керівник семінару – доцент Віталій ДОВГИЧ, завідувач кафедри Укртелерадіопресінституту, помічник-консультант Бориса Тарасюка і за організаційного сприяння завідувача кафедри Укртелерадіоіпресінституту Валентина Бугрима, доктора філософії Post factum: Читайте матеріали семінару на сайті УКРТЕЛЕРАДІОПРЕСІНСТИТУТУ

Цікаві дискусії спалахнули після виступу Бориса ТАРАСЮКА. Професор Володимир ГАНДЗЮРА підняв питання про вкрай незадовільну роботу засобів масової інформації України щодо проблем євроатлантичної інтеграції, запропонувавши вжити низку адекватних заходів для поліпшення ситуації в цій царині, що цілком підтримав Борис Тарасюк. Змістовною виявилася і дискусія В. ГАНДЗЮРИ з доктором політичних наук (США) Ладою РОСЛИЦЬКОЮ – В. Гандзюра порушив питання про причини жалюгідного стану висвітлення проблеми в українських ЗМІ – поставивши руба питання: які причини такого стану; недолугість журналістів чи свідома дезінформація? Зійшлися на тому, що обидва чинники мають місце.

Також обговорювали низку інших актуальних проблем щодо висвітлення у ЗМІ проблем євроінтеграції України.

Прийнято рішення зробити такі семінари регулярними, охопивши ними всю Україну.

ПЕРША ПУБЛІКАЦІЯ!

публикація

Ось і вийшла моя перша публікація: науково-довідкове видання «Управління природоохоронною територією національного природного парку «Пирятинський»». Це своєрідний підсумок навчання в бакалавраті, участі в експедиціях. Дякую співпрацю співавторам: Абдулоєвій О.С., Подобайлу А.В., Тесьолкіній Т.С.; за підтримку викладачам кафедри екології та зоології.

В даній брошурі описано: Режим використання боліт; План заходів збереження і відновлення дубових деревостанів; Моніторинг національного природного парку, а також розділ Організація місць відпочинку національного природного парку. Моя наукова робота пов’язана з рекреацією, тому написання останнього розділу, дало мені можливість, більшою мірою ознайомитися з рекреаційною структурою парку, а також для себе здобула цікаву та корисну інформацію, яку надалі буду використовувати при підготовці випускної роботи бакалавра та в подальшій професійній діяльності.

Видання підготовлене в рамках природоохоронного проекту «Впровадження заходів з відновлення та управління природними оселищами в національному природному парку «Пирятинський» (Центральна Україна)» /«Implementation of the measures to restore and manage natural habitats in the national nature park “Pyriatynskyi” (Central Ukraine)» і завдяки грантовій підтримці міжнародного природоохоронного фонду The Rufford Foundation.

Студентка 4 курсу Чекан Анна

ОСІННІЙ ДЕНЬ В МАГІСТРАТУРІ

Осінь

Де найкраще опанувати тему «Рекреація» в курсі «Управління природоохоронними територіями»? Звичайно, в національному парку. Закартували екостежку в НПП «Голосіївський», перевірили в дії пункт короткострокового відпочинку. Навіть сонечко визирнуло з-за хмар, щоб привітати магістрів.

ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ В МІНЕКОЛОГІЇ

Студии

З листопада місяця у першокурсників розпочався другий модуль з дисципліни «Вступ до університетських студій». До закінчення семестру вони навчатимуться на профільних кафедрах. Символічно, що майбутні екологи перше своє заняття провели в стінах Міністерства екології та природних ресурсів України. Вони взяли участь у навчальному семінарі з проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі) 7 листопада 2017 р. Розбудова цієї мережі природоохоронних територій в Україні буде одним з пріоритетів в галузі найближчі 10-15 років в зв’язку з євроінтеграцією. Студентські роки минуть швидко. Добра половина теперішніх першокурсників працюватиме в сфері управління територіями мережі Емеральд в Україні.

На семінарі розглядали такі питання:

  1. Засади проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі)

  2. Проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні у 2009-2016 роках та її аналіз

  3. Участь громадськості та науковців у проектуванні мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні

  4. Розробка «тіньового списку» територій, які пропонується включити до мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні Фонди, до яких українські біологи можуть подавати проекти для отримання фінансування на польові дослідження

  5. Підготовка проекту з польових досліджень на прикладі Rufford Small Grants Обговорення: створення регіональних робочих груп з проектування мережі Емеральд та подальшої роботи з розробки «тіньового списку» територій, які пропонується включити до мережі Емеральд України

Приємно було зустріти студентів старшокурсників та випускників кафедри серед організаторів семінару.

Дякуємо організаторам за можливість залучення студентської молоді до реальної наукової природоохоронної діяльності: Організатори: Фонд Природна Спадщина (Польща) та МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ)

 

Доц. Подобайло А.В.

bottom of page