top of page

10.7 КОНТАКТНІ МЕТОДИ: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ, МІКРОБІОЛОГІЧНІ

 Натурні спостереження

При натурних спостереженнях збір первинної інформації, її накопичення, систематизацію та формування бази даних проводить фахівець. Часто для цього застосовують складні інструментальні методи спостережень, а інформація обробляється з допомогою електронних пристроїв. Але участь людини у одному з етапів зазначених процесів є обов’язковою.

1) Контактні методи спостереження дослідження зразків (проб) компонентів навколишнього середовища або безпосереднє вимірювання його параметрів. Поділяють на фізико-хімічні, мікробіологічні та біологічного моніторингу.

Фізико-хімічні (еколого-аналітичні) методи – інструментальні методи безпосереднього визначення фізичних параметрів та хімічного складу компонентів навколишнього середовища. Вимагають складного обладнання та підготовки персоналу.

1)    Спектральні методи (спектрофотометри, фотоколориметри, флуоресцентні спектрометри).

2)    Газорідинна та високоефективна рідинна хроматографія.

3)    Електрохімічні методи (потенціометричні, полярографічні, іонометричні)

4)    Гравіметричні

5)    Радіометричні

Мікробіологічні методи – методи виділення та (або) ідентифікації мікроорганізмів (бактерій, вірусів та інших неклітинних форм життя), оцінка їх кількості у компонентах довкілля та аналіз епідемічної та екологічної небезпеки.

bottom of page