top of page

СКЛАД КАФЕДРИ

У складі кафедри працює 10 викладачів, 3 співробітники навчальної лабораторії, 3 аспіранти

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

  • розроблення методологічної концепції екологічного моніторингу забруднення важкими металами прісноводних екосистем з використанням організмів-акумуляторів (Лукашов Д.В.)

  • вивчення речовинно-енергетичних й інформаційних процесів в екосистемах за різного рівня антропогенного навантаження, впливу токсикантів на продуктивність біосистем, метаболічних процесів гідробіонтів у токсичному середовищі (Гандзюра В.П.)

  • створення більше 200 об’єктів природно – заповідного фонду України, розробка теоретичних основ проектування екології мережі (Подобайло А.В.)

  • вивчення етолого – екологічних особливостей комах, їх трофічних зв’язків з рослинами (Горобчишин В.А., Проценко Ю.В)

  • обґрунтування методологічних засад систем екологічного управління в сільському господарстві та управління впливами на біорізноманітність (Карлащук С.В.)

/

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра є одною з наймолодших кафедр університету. Її засновано лише на початку 2011 р. (наказ №112-32 від 23.02.2011 р.). Проте історію кафедри екології можна відраховувати з 1944 року, коли після повернення Київського університету з евакуації та відновлення навчального процесу, відомими вченим-орнітологом В.М. Артоболевським, професором кафедри зоології було організовано кафедру екології та біогеографії, яка проіснувала до 1950 року.

 

Крім того, у 1969 році стараннями завідувача кафедрою зоології безхребетних професора О.П. Кришталя на біологічному факультеті було створено потужну Проблемну науково-дослідну лабораторію "Екології та токсикології", яка функціонувала до 2002 року.

Артоболевський В.М.

Кришталь О.П.

ПЕРСПЕКТИВИ

На кафедрі реалізується новий комплексний навчальний план, спрямований на  посилення класичної екологічної складової змісту освіти, надання випускникам знань про особливості впливу факторів довкілля як на людину, так і інші живі організми та їх угруповання, на кафедрі екології та охорони навколишнього середовища.

Одночасно буде запозичений позитивний досвід викладання прикладних природоохоронних дисциплін згідно діючого освітнього стандарту підготовки фахівців-екологів.

Передбачено введення нових прикладних екологічних дисциплін: екологія тварин та рослин, фітоценологія, гідроекологія, радіоекологія, екотоксикологія, аналітична хімія довкілля, картографічні методи в екології. Значна увага приділятиметься впливу діяльності людини на навколишнє природне середовище, глобальним процесам в біосфері.

На кафедрі наряду з фундаментальною екологічною тематикою (соціобіологія, біорізноманіття екосистем, кругообіг хімічних елементів), планується активно розвивати прикладні напрями досліджень, спрямовані на розробку науково обґрунтованих методів оптимізації господарської діяльності людини, екологічного моніторингу стану довкілля, біоіндикації та біомоніторингу забруднення компонентів екосистем, вивченню продуктивності екосистем за умов антропогенного впливу.

bottom of page