top of page

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ !

Якорь 1

Вже стала традиційною участь наших студентів у  ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 101 «Екологія» (для закладів вищої освіти, які проводять підготовку фахівців за спеціальністю 101 «Екологія», галузь знань 10-Природничі науки), яка вже багато років проходить на базі Одеського державного екологічного університету. Цього року високий рівень теоретичної підготовки продемонстрував студент 3-го курсу Максименко Ілля Юрійович, який отримав ІІ місце. 

Odesa2019.jpg

Привітання переможця

з ліва на право: завідувач кафедри екології та зоології КНУ імені Тараса Шевченка, проф. Лукашов Д.В., студент Гуцалюк М.А., студент Максименко І.Ю., завідувач кафедри екології та охорони довкілля ОДЕУ, голова журі  Сафранов Т.А.

Протягом 20-22 березня 2019 р. кафедра екології та зоології взяла участь у роботі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія», що проходив у Полтавському національному технологічному університеті імені Юрія Кондратюка. Своє наукове дослідження "Процеси міграції важких металів у фітокомпоненті грабової діброви в умовах Канівського природного заповідника" представила студентка 1-го курсу магістратури Тесьолкіна Тетяна Сергіївна і за результатами прилюдного захисту роботи отримала ІІ місце.

Poltava1.jpg
Безимени-2.jpg

Робота журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія»

ОСЕЛЯ ДЛЯ КОМАХ

В національному природному парку «Пирятинський» 8 липня відбулося святкування Дня працівника природно-заповідного фонду. Серед різноманітних запланованих заходів було й встановлення Оселі для комах. Це вже третя подібна споруда в парку, але, мабуть, найцікавіша. По-перше, вона найбільша за розмірами серед усіх встановлених в парку. По-друге, при наповненні комірок цієї оселі використовували шістнадцять різноманітних матеріалів (шишки, глина, бузина, малина, очерет, трухлява деревина тощо). І нарешті, оселя виконана у вигляди сонечка, конструктори оселі навіть приладили до каркасу вигнуті «крила».

У розробці дизайну оселі та плану наповнення її комірок брав участь асистент кафедри екології та зоології Проценко Ю.В. В заповненні комірок приймали участь численні гості парку із Міністерства екології та природних ресурсів України, Асоціації природоохоронних територій України, наукових установ країни та ветерани заповідної справи. Сподіваємось, що наша оселя, яка була збудована із великою творчою наснагою та любов’ю, прийдеться до смаку комахам.

ТРАВНЕВА

ТРАВНЕВА ЕКСПЕДИЦІЯ

На травневі свята всі в поля! У всіх розуміннях цього слова. Обсадившись на своїх городах, кафедрали подались у поля з науковою метою. 1-2 травня відбулась комплексна експедиція до Лохвицького району Полтавської області. Мета – збір матеріалу для підготовки наукового обґрунтування створення нового національного природного парку.

Разом з доцентом А. Подобайлом та провідним фахівцем В. Казанником працювал К. Данько з географічного факультету, О. Годлевська та С. Ребров з Інституту зоології НАНУ, С. Панченко з Деснянсько-Старогутського національного природного парку, О. Кумпаненко з Інституту еволюційної екології НАНУ. Дякуючи місцевим активістам експедиція була повністю забезпечена транспортом, харчуванням, гарними умовами для нічлігу. Результат: виявлено 12 червонокнижних видів тварин та рослин. Цього вже достатньо для того, щоб ініціювати створення національного парку. Однак, ми плануємо охопити ще й літній сезон. Плануємо нову експедицію в серпні.

ЗАПРОВАДЖУЄМО ГІС-ТЕХНОЛОГІЇ У ЗАПОВІДНУ СПРАВУ!

GIS

Національний природний парк «Дворічанський» - лідер з використання ГІС-технологій у практиці управління природно-заповідними територіями. Дворічанці охоче діляться своїм досвідом. На початку травня вони відвідали з цією місією НПП «Пирятинський». Користуючись нагодою, викладачі кафедри також долучились до цих технологій. Будемо використовувати ГІС в нашій природоохоронній та освітній роботі! 

bottom of page