top of page

9.12 КРИЗА РЕДУЦЕНТІВ

З одного боку розвиток промисловості сприяв пришвидшенню колообігу речовин в природі. З іншого боку з'явились нові сполуки, розщеплення яких ускладнене у зв'язку з їх неприродним походженням. Серед великого переліку забруднювачів  важкі металі, оксиди сульфуру та нітрогену, різноманітні окисники, нафтопродуктами або й звичні поліетилен та пластикові пляшки. Тому на сьогодні назріла проблема очищення біосфери від продуктів антропогенного походження. Попри велику кількість наробок, проблема набирає обертів і доводиться констатувати, що ми існуємо в часи нової антропогенної екологічної кризи, так званої "кризи редуцентів".

Для подолання кризи сьогодні застосовуються наступні заходи:

  • Пошук альтернативних джерел енергії (вітру, Сонця, припливів тощо). Слід зауважити, що кожний із зазначених видів енергії має певні недоліки і не спроможний повністю замінити існуючі енергоресурси.

  • Підвищення надійності атомних електростанцій. Пошук шляхів утилізації відходів ядерного палива.

  • Використання матеріалів, придатних до вторинної переробки. Запровадження методик переробки.

  • Підвищення рівня свідомості населення, привертання уваги до екологічних проблем.

  • Міжнародні програми спрямовані на подолання кризи (Кіотський протокол по зменшенню глобального потепління, Конвенція по збереженню біологічного різноманіття, Монреальський протокол по збереженню озонового шару та інші)

bottom of page