top of page

НАС ЄДНАЄ СМАРАГДОВА МЕРЕЖА

Нас єднає Смарагдова мережа.

Створення Смарагдової мережі (Emerald Network) ініційоване Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) 1979 р. У жовтні 1996 року наша держава приєдналася до Конвенції. Смарагдова мережа в Україні розробляється з 2009 року. Станом на сьогодні вона займає близько 8 % території України і в основному покриваєтсья з існуючими територіями природно-заповідного фонду. Дослідження студентів та викладачів нашої кафедри стали вагомим внеском у підготовку форми-заявки від національного природного парку «Пирятинський» як кандидата до Смарагдової мережі Європи за №UA000077.

Цій темі був присвячений семінар для педагогів Пирятинського району, що відбувся в Центрі вільного спілкування у районному будинку культури. Як зазвичай не обійшлося й без викладачів кафедри. Доценти О.С.Абдулоєва та А.В.Подобайло підготували презентації про оселища та види рослин та тварин НПП «Пирятинський», які перебувають під охороною Бернської конвенції. Крім того, на семінарі обговорили плани на майбутню літню екологічну експедицію, активними учасниками якої вже багато років є місцеві школярі – наші майбутні студенти.

 

29 та 30 жовтня 2015 р., нам, студенткам 4-го курсу, Фроловій Поліні та Омельяненко Ірині пощастило долучитись до робочої группи, що зібралась стосовно проекту технічної допомоги ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки», на території Націрнального природного парку «Пирятинський» в якості волонтерок, що допомагали організаторам. Головним завданням було розглянути, чи може НПП «Пирятинський» буди долучений до Смарагдової мережі. В рамках цієї конференцї ми мали змогу слухати велику кількість цікавих доповідей про перспективи НПП «Пирятиньского», брати участь в переговорах та виїжджати на польові практиками. В рамках польового виїзду в НПП, у всіх учасників робочої групи була можливість долучитись до відновлення дубового лісу, висаджуючи жолуді у спеціальному відведенеому місці. Жолуді були попередньо зібрані студентами молодших курсів кафедри екології. Загалом, на нашу думку, засіданя робочої групи пройшло дуже плідно і ми можемо пишатись Ніціональним природним парком «Пирятинський» адже він показав себе на високому рівні

Другий рік наша кафедра проводить природоохоронну акцію "Від жолудя до дуба". Загалом студенти біологи, екологи і ІВТ зібрали 219,5 кг жолудів! Частину з них 30 жовтня висадили на дослідній ділянці національного природного парку "Пирятинський". Тут буде відновлений дубовий ліс. Висаджували жолуді учасники робочого засідання Мінекології щодо Директиви ЄС "Про оселища". Інша частина жолудів передана в Пирятинський держлісгосп на стратифікацію з подальшим висаджуванням у шкілку.

ЕКСКУРСІЯ НА СМІТТЄСПАЛЮВАЛЬНИЙ ЗАВОД

26 травня студенти 1 курсу у супроводі викладачів кафедри екології та охорони навколишнього середовища (Лукашов Д.В., Зуєва О.А.) і представника КП «Київкомунсервіс» відвідали єдиний нині діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія».

 

Під час перебування на заводі екскурсанти ознайомилися з суворими правилами безпеки на підприємстві такого типу, з особливостями технологічного процесу, а також дізналися про специфіку роботи сміттєпереробних об’єктів у нашій державі. Проте найцікавішою частиною була, звісно, власне екскурсія з відвідуванням виробничих приміщень.

 

Висловлюємо нашу подяку за допомогу у організації екскурсії КП «Київкомунсервіс» та працівникам заводу «Енергія» ПАТ «Київенерго»

bottom of page