top of page

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА У КАНІВСЬКОМУ ПРИРОДНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

КАНІВ 2017

В період з 12 червня по 10 липня 2017 р. студенти – екологи другого курсу проходили навчальну практику з ландшафтної екології. Практика почалася з ознайомлення з ландшафтами Голосіївського парку (м. Київ), лісостеповими висотнорівниними ландшафтами басейну р. Днвпро (с. Трипілля), широколистяними та розчленованими ландшафтами (с. Березове).

 

Проте основні завдання з ландшафтної екології студенти виконували в межах Канівського природного заповідника (м. Канів, Черкаської обл.). Студенти займалися ландшафтною зйомкою та картографуванням, описом грунтових профілів та фітоценозів, дослідженням генезису та сучасного стану яружної системи заповідника. За час практики було пройдено не один десяток кілометрів, подолано не один крутий схил, не один раз перетено фарватер р. Дніпро.

 

Навчальна практика на кафедрі екології та зоології – це не тільки навчання, а ще купа інших речей, таких як спілкування з викладачами, спортивні розваги, святкування Івана Купала та дня Нептуна, вогнища з піснями до ранішньої зорі. Канівська практика є незабутньою і надовго залишається в серцях.

КАНІВ 2016

В період з 13 червня по 9 липня 2016 р. студенти – екологи І та ІІ курсів проходили навчальну практику в Канівському природному заповіднику (Черкаська обл.). Навчальна практика першого курсу була присвячена зоології (викладачі Проценко Ю.В., Горобчишин В.А., Подобайло А.В.) та ботаніці (Абдулоєва О.С., Кілочицька Н.П.); другого курсу – ландшафтній екології (Горобець Л.В., Карлащук С.В.). За цей час студенти – екологи навчилися долати довжелезні маршрути, збирати гербарій, визначати комах, розрізняти співи різних пташок, здобули навики греблі на човнах, лазання у хащах та ловлі риби волокушею. Студенти – адепти ландшафтної екології невтомно продиралися крізь лісові завали, ходили ведьмацькими колами та відпочивали у затінку Сатанинського каменю, лазили з рулеткою ярами та картували місцевість. З 7 години ранку й до 22 вечора студенти відчували увагу та турботу з боку викладачів. Навчальна практика у Канівському заповіднику – це не тільки заняття, але й безліч інших цікавих речей. Можна згадати драйвові, сповнені драматизму й азарту партії у волейбол (викладачі vs. студенти), багаття на березі Дніпра, пісні Подобайла А.В. з кумовського циклу, дивовижні, кольорово-симфонічні світанки та заходи сонця. Час, проведений у Каніському природному заповіднику, багатьом дозволяє визначитися з науковими інтересами, оцінити всю силу інтелектуального та духовного розвитку своїх викладачів і зрозуміти правильність вибору свого життєвого шляху.

Студенти І курсу
Студенти ІІ курсу
bottom of page